izmir'de pikap gramofon radyo tamir bakim ve satisi

Pikap

Gramofon tamiri

Pikap Tamiri

Pikap Tamiri izmir

gramofon tamiri izmir

gramofon evi

RESTORASYON

Facebook

HİNT MALI GRAMOFONLARA RAĞBET ETMEYİN!

 

Bazen bir hurdacı arabasında bazen antikacıda ve çoğunluklada alışveriş sitelerinin antika bölümünde sıklıkla gördüğümüz ve genellikle yaşlı bir teyzenin evinden alındığı söylenen, 100- 500 tl arasında tutturabildikleri fiyata satılan gramofonlardan bahsediyorum.

Aslında tamamen yeni olan ve Hindistan'da üretilen bu gramofonlar dekorasyon olarak güzel bir obje olmasına rağmen, plak dinlemede aynı başarıyı gösteremektedir. Gerek uygun olmayan devirleri gerek plağa doğru açıyla,ağırlıkla basması ve yanında verilen 10'a yakın çivi kıvamındaki iğneleri nedeniyle, kulaklarınızı tırmalayan sesini bir kenara bıraksak bile,milli servetimiz olan taşplaklarımıza telafisi mümkün olmayan zarar vermekte ve plakların bir daha kulanılmaz hale gelmesini sağlamaktadır.

Elinizdeki plakların kalan son plaklar olduğunu ve bir daha asla üretilmeyecek olduğunu unutmayalım ve onların gelecek nesilerimize aktarılmasının bir görev oluğunu unutmayalım.

Hint malı gramofonlar fiyatlarıyla orjinal gramofonlardan ayrıldıkları gibi görüntü olarakta farklı özelliklere sahiptir.

 

Aşağıda bazı örnekler mevcut: